سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بالابر ساختمانی و انواع بالابر ساختمانی کدام اند ؟

 

 

نقش بالابر که اکثرا در موارد ساخت و ساز کاربرد دارند، بار را به ارتفاعات بالا هدایت می کنند. بالابر به یک ماشین هیدرولیکی که هم سطح سازی و همچنین انتقال هر چیز به ارتفاعی خاص را انجام می دهد اطلاق می گردد. 

یک بالابر یا بهتر بگوییم بالابرهای ساختمانی تفاوت زیادی با جرثقیل و دیگر ماشین آلات حمل بار در ارتفاع دارد، از اصول، مکانیزم و نیروی خاصی جهت بالابری استفاده می کند.

در ادامه در مورد قیمت فروش بالابر ساختمانی بحث نموده و راهنمای خرید بالابر ساختمانی مناسبی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بالابر ساختمانی یا بالابر مصالح (مصالح بر) به عنوان یکی از تجهیزات اصلی و مورد استفاده در ساخت ساختمان ها شناخته شده، که جهت حمل مصالح و تجهیزات در ساختمان های در حال ساخت یا بازسازی شده به کار گرفته می شوند.

در هر یک از بالابرها عواملی مانند قدرت، ظرفیت، قیمت تمام شده، محیط کاری و... نوع مکانیزم را تعیین می کند. از پرکاربردترین بالابرها در ساختمان، بالابرهای ساختمانی هستند که از آن برای بالا و پایین بردن مصالح جهت ساخت و ساز استفاده می گردد.

بالابر ساختمانی تک فاز و بالابرساختمانی سه فاز از انواع مختلف بالابر ساختمانی می باشند. بالابرهای ساختمانی سه فاز از قدرت بیشتری برخوردار می باشند و از پس ظرفیت های بالاتر نیز بر می آیند. همچنین موتورهای سه فاز دارای توان برابر هستند و میزان برق کمتری را مصرف می کنند. قیمت بالابر ساختمانی چقدر است؟

 

انواع بالابر : 

   

·         بالابر ساختمانی

·         بالابر مصالح ساختمانی

·         بالابر مغازه های یا بالابر فروشگاه

·         بالابر صنعتی

·         بالابر کارگاهی 

در ادامه بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. همچنین می توانید برای خرید بالابر ساختمانی و اطلاع از قیمت بالابر ساختمانی با ما در نیکاکورپ در تماس باشید.

 

انواع بالابر ساختمانی :

 

بسته به نوع الکتروموتوری که در طرح ساخت بالابر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، انواع بالابر ساختمانی را دسته ‌بندی می ‌کنند. برای این منظور از آنجا که تمام موتور ها در ساخت بالابر مصالح نمونه هایی از الکتروموتور ها هستند، لذا نوع تامین قدرت در این الکتروموتور ها ایده در دسته بندی انواع بالابر ساختمانی شده است. به این ترتیب با دو مدل بالابر ساختمانی تک فاز در کنار مدل بالابر ساختمانی سه فاز رو به رو هستیم.

اگرچه فروش بالابر ساختمانی تکفاز در فضاهای ساخت و ساز شهری بسیار متداول است. اما در صورت ساخت سازه های بلند مرتبه لازم است تا همراه با فروش بالابر ساختمانی سه فاز باشیم. عدم حضور برق سه فاز مهمترین مانع در فروش بالابر ساختمانی سه فاز می باشد.

مادامیکه برق تکفاز به راحتی در اختیار است و این آسانی در تامین انرژی فروش بالابر ساختمانی تکفاز را تضمین خواهد کرد. با این همه این دو نوع ویژگی هایی دارند که در هنگام تهیه ی آنها لازم است که بدانید.

 

 


انواع بالابر ساختمانی تکفاز با توجه به نوع موتور :

 

بالابر ساختمانی تکفاز متداول ترین مدل از انواع بالابر مصالح می باشد. یک دلیل ساده در محبوبیت مدل های تکفاز به نسبت انواع سه فاز در بهره ‌مندی ساده و رایج برق تکفاز است که می ‌توان آن را به راحتی در هر مکانی با کیفیت مطلوب در اختیار گرفت.

از طرفی اگر محل کارگاه ساختمانی فاقد برق شهری باشد، می ‌توان از طریق یک موتور برق ساده نیروی برق تکفاز را تامین نمود. برای همین است که در ساخت و ساز های مسکونی تا دیگر سازه ‌های سطح متوسط بهترین انتخاب، بالابر ساختمانی تکفاز می باشد.

اما در همین انتخاب با مدل های گوناگون از انواع موتور ها مواجه هستیم. عمده موتور های تکفاز مورد استفاده در طرح ساخت بالابر ساختمانی تکفاز شامل سه نوع می باشد.

·         موتور های چینی موجود در بازار

·         موتور های برند موتوژن بتونیر

·         موتور های برند الکو